Бібліотека

Глухівського Агротехнічного інституту

імені С. А. Ковпака Сумського НАУ

 
Пошук
     

ПРО БІБЛІОТЕКУ

бібліотека сьогодні

історія

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

структура бібліотеки

розклад роботи

фотогалерея 

 
 

Історія

Бібліотека Глухівського агротехнічного інституту ім. С. А. Ковпака Сумського НАУ заснована в 1899 році як бібліотека Глухівського ремісничого училища імені Таємного радника  М.А.Терещенка;

від 1919 р - бібліотека професійно-технічної школи;

від 1929 р - бібліотека Глухівського технікуму механізації сільського господарства;

від 1966 р - бібліотека Глухівського технікуму гідромеліорації та електрифікації сільського господарства;

від 1991 р - бібліотека політехнікуму ім. С.А.Ковпака;

від 1994 р - бібліотека Глухівського агротехнічного коледжу ім. С.А.Ковпака;

від 2004 р - бібліотека Глухівського коледжу Сумського НАУ;

від 2012 р - бібліотека Глухівського агротехнічного інституту ім. С. А. Ковпака     Сумського НАУ.

У часи заснування бібліотека розташовувалась  у невеликому приміщенні, книжковий  фонд складав всього кілька десятків книг. З роками книжковий фонд поповнювався  новими  виданнями -  літературою з  слюсарно-механічної  та                          столярно-модельної справи,  книгами  для  механіків та  машиністів,  для техніків-механіків з холодної обробки металів.

У 1968 книжковий фонд становив 42000 примірників – навчальна, науково- технічна, політична та художня література. Було розпочато передплату газет та  журналів.

Із збільшенням фондів виникла потреба в новому приміщенні для бібліотеки. Згодом  зявилась  можливість перемістити бібліотеку в новозбудований громадський   корпус.  Книжковий   фонд   було  розташовано  в   просторому книгосховищі. Для зручності читачів створено читальну залу.

У 70-ті роки бібліотека стала осередком культури навчального закладу. Тут влаштовуються книжкові виставки, проводяться тематичні вечори, читацькі конференції, усні журнали, зустрічі з відомими людьми.

Великий вклад у розвиток бібліотечної справи навчального закладу зробили Михайло Петрович Манойленко (  бібліотечний стаж роботи понад 30 років, 13 з них - завідувач бібліотеки технікуму), Ніна Григорівна Лузан ( бібліотекар, згодом завідувач бібліотеки), Лариса Степанівна Лугова, Людмила Дмитрівна Рядова, Олександра Архипівна Кашуба (бібліотекарі), Віра Петрівна Сліпушко(завідувач бібліотеки з 1991р). Це люди, які обрали професію бібліотекаря не тільки за бажанням, але й за покликанням; допомагали розібратись читачам у  складних книжкових лабіринтах.

У 80- 90-ті роки велика увага приділялась комплектуванню фонду, поповненню новою навчальною, науковою, художньою літературою та рідкісними виданнями.

Працівники бібліотеки проводили значну робота з довідково-пошуковим апаратом.  У бібліотечній залі коледжу  були проведені зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни, ветеранами праці, екологами. Організовані екскурсії до бібліотеки, проведені диспути, створені нові книжкові виставки: «Наше майбутнє виростає з минулого»,  «Історія коледжу на сторінках газет», «Викладачі коледжу-автори навчальних посібників» та багато інших.

Бібліотека коледжу сьогодні - це динамічний сучасний центр з навчання, інформування, корисного дозвілля для 2436 користувачів.

Фонд налічує понад 110000 примірників, складається з книг (підручників, посібників,  довідників ), періодичних видань, навчально-методичної літератури,  електронних  копій друкованих видань( понад 1700од.).

До послуг користувачів -   абонемент, традиційна та електронна  читальні зали.

Читальні зали підключено до мережі Інтернет.

Електронна читальна зала обладнана  сучасною комп’ютерною технікою, телевізором, веб-камерою.  Для користувачів створено 10 робочих місць для роботи з  матеріалами на електронних носіях.

Бібліотека  забезпечена системою програм ІРБІС, створено електронний каталог.